Siparişim ayıplı/defolu/yanlış gönderilmiş Ne yapmalıyım?

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;
Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda "Durum Tespit Tutanağı" hazırlatın.
Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve "Durum Tespit Tutanağı" hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.
Hasar Tespit Tutanağıyla birlikte hasarlı ürünü Akipek adresimize gönderdiğinizde ürün değişim ya da iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir. Ürün hasarlı , ayıplı, defolu ve yanlış gönderilmiş ise kargo ücreti tarafınıza iade edilir.


İade/Değişim yapmak istediğim ürünü hangi kargo ile göndermeliyim?

 İade ve değişimlerinizi gönderirken anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo veya PTT Kargoyu kullanabilirsiniz.

IBAN Nedir?
IBAN, uluslararası standartlara sahip bir banka hesap numarasıdır. Her ülkenin farklı olabilir ancak sizden istediğimiz 24 haneden oluşandır.  IBAN'ın amacı, para transferlerinin hatasız ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır. IBAN ile birlikte, IBAN sahibinin adı ve soyadını da doğru bir şekilde paylaşmanız halinde ödemenizde gecikme yaşanmayacaktır.

İadem Kaç Gün İçerisinde Hesabımda Olur?
Sizlere daha iyi bir hizmet kalitesi sunmak nedeni ile gönderilen ürünler stoklara eklenmeden önce kalite kontrole tabii tutulur. Ürününüzde iadeye engel bir durum yok ise (satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ise) sisteme girişi sağlanır.
Yapmış olduğunuz ödeme yöntemine göre;  kredi kartı ile alışveriş yaptıysanız kredi kartınıza,  kapıda ödeme yöntemi kullandıysanız tarafımızla paylaşacağınız IBAN numarasına ödemeniz yapılır.
Kredi kartlı ödemeler aksi bir durum olmaması halinde 1 hafta içerisinde kartınıza yapılır. IBAN numarasına yapılan ödemelerde; IBAN numaranız eksiksiz, hatasız ve IBAN sahibi adı soyadı doğru bir şekilde beyan edilmiş ise 1 hafta ila 10 iş günü içerisinde hesabınıza yapılmaktadır.


Değişime Gönderdiğim Ürün Kaç Gün Sonra Bana Ulaşır?
Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile adres belirtmeye gerek olmadan anlaşma kodunuzu paylaşarak paketinizi şube personeline teslim edebilirsiniz.

ANLAŞMA KODUNU DESTEK HTTIMIZDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ. 05325156723
 

İademi Nasıl Yapacaksınız?
Siparişinizi sitemiz üzerinden kendiniz kredi kartınız ile oluşturduysanız iadeniz doğrudan alışveriş yaptığınız karta yapılacaktır. Sipariş verirken kapıda ödeme yönetimi tercih ettiyseniz ödemenin güvenli şekilde tarafınıza ulaşması için bizlerle paylaşacağınız IBAN numarasına yapılacaktır.  

IBAN Numaram Yok, Ödememi Nasıl Alabilirim?
Para transferinizin hatasız ve güvenli bir şekilde sağlanması için ödemeler yalnızca IBAN numarasına yapılmaktadır. IBAN numaranız yok ise herhangi bir banka şubesinden kendinize hesap açtırabilir ya da iade bedelinizi değişim kodu olarak kullanarak dilediğiniz zaman alışveriş yapabilirsiniz.

Örnek IBAN:
TR 65 0001 0012 3157 5410 6250 01
Hesap Sahibi MEHMET YILMAZ

 
İadem Neden Taksitle Yapılıyor?
Taksitlendirilerek oluşturulan siparişlerin iadesi kredi kartınıza toplam alışveriş bedeli olarak yapılır. gizamila.com tarafından tek seferde toplam tutar halinde yapılan bu ödeme, banka prosedürü gereği taksit yapılan ay süresince bir eksi (-) bir artı (+) tutar olarak ekstrenize yansıyacaktır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR